Červené kontejnery na elektroodpad
Téměř šest let systematického sběru elektroodpadu už značně ulevilo nejen životnímu prostředí, ale významně pomohlo i obcím, jimž vybudování nových sběrných míst ušetřilo už stovky milionů korun.Stále však trvá problém s tříděním drobného elektroodpadu. Občané totiž obvykle nepovažují vyhození malého vysloužilého spotřebiče do směsného odpadu za natolik velký prohřešek, aby kvůli němu vážili cestu do nejbližšího sběrného místa.
16Kolektivní systém ASEKOL se proto snaží co nejvíce zjednodušit i sběr menších vysloužilých elektrozařízení. K tomu účelu pro obce zajistil červené stacionární kontejnery na elektroodpad a baterie – tedy další barevnou nádobu umísťovanou vedle tradičních modrých, zelených a žlutých kontejnerů.
Každý červený kontejner by měl být k dispozici pro přibližně 3000 obyvatel. Zpětný odběr elektrických zařízení nedosahuje takové obrátkovosti jako další tříděný komunální odpad. V Milevsku jsou nově umístěny kontejnery v těchto místech: Čs. Armády 830, Komenského 1271, Písecké předměstí 1344 a F. Kudláčka 1176.
Do červeného kontejneru lze vhazovat drobné elektrospotřebiče a baterie. Je tak vhodný například pro klávesnice, kalkulačky, mobilní telefony, discmany nebo elektrické a elektronické hračky. Rozměr otvoru pro vhození 30 x 50 cm odpovídá standardní velikosti počítače. Do kontejnerů naopak nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky a úsporné žárovky.